Apie mus
Naujienos
Partneriai
Kontaktai

Butolino toksino panaudojimas

"Dysport" – tai savotiškas jaunystės eleksyras nedidukėje ampulėje. Pagrindinė šių medikamentų veiklioji medžiaga yra botulizmo toksinas. Preparato injekcijos vis labiau populiarėja pasaulyje konservatyviai gydant kaktos ir veido raukšles. Dysport® ( A tipo botulino toksinas) injekcijomis šalinamos surauktų antakių, kaktos, akių kampų raukšlės.

Botulizmo toksinas – dabar retai pasitaikančio ir sunkaus apsinuodijimo maisto produktais botulizmo sukėlėjas. Praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje botulizmo bakterijų išskiriamais nuodais pradėta gydyti nervinį akies raumens tiką ir nevalingą vokų trūkčiojimą (Alan B.Scott). 1991 m. Kanados mokslininkai ( Jean & Alastair Carruthers) pastebėjo, kad šitos injekcijos panaikina tarp antakių esančias raukšles. Nuo tada ir prasidėjo botulino toksino era grožio industrijoje.

Nedidelės dozės šio preparato blokuoja nervinio impulso perdavimą tarp nervo ir raumens, laikinai susilpnina raumenis, todėl injekcijos vietoje raumenys yra „neutralizuojami" ir raukšlės kuriam laikui dingsta. Ar botulino toksino injekcija bus efektyvi, priklauso nuo Jūsų odos tipo, jos storio, raukšlių išreikštumo. Galimus rezultatus Jums paaiškins plastikos chirurgas.

Injekcijomis gali būti gydomos hyperkinetinės raukšlės, t.y. susidarančios dėl aktyvios raumenų veiklos: kaktos skersinės, kaktos vertikalios - „pykčio" raukšlės, juoko - „varnos pėdos" raukšlės, aplink lūpas smulkiosios ir kaklo paviršinės raukšlės. Veido raukšlės susidariusios dėl audinių gravitacijos nėra gydomos injekcijomis (pvz.: nosies-lūpų raukšlė).

Procedūra yra paprasta ir saugi, jei ją atlieka gydytojas žinantis veido anatomiją. Procedūra dažniausia nenaudojant jokio nuskausminimo, tačiau pacientui pageidaujant, galima atlikti ir nuskausminus odą anestezuojančiu tepalu. Priklausomai nuo norimo gauti efekto, yra daromos 6-15 injekcijos į skirtingus veido ar kaklo taškus. Procedūra trunka apie 20 min. Dūrių vietoje 1-2 val. liks nedidelės papulės, nežymus paraudimas. Medikamentai suveiks per 24-72 val., medikamentų veikimo trukmė 4-12 mėnesių. Vėliau procedūrą rekomenduojama kartoti.

Taip pat botulino toksino injekcijomis sėkmingai gydomas delnų ar pažastų sričių padidintas prakaitavimas. Šiuo klinikiniu atveju leidžiami medikamentai į pažasties, delnų ar pėdų odą (prakaitavimas sumažėja beveik 8 kartus), veikimo trukmė 6-14 mėnesiai.