Apie mus
Naujienos
Partneriai
Kontaktai

Karboksiterapija

Apie karboksiterapiją

Nėra žinoma jokių rizikų, susiejusių su karboksiterapija. Anglies dioksido injekcijos yra daugelį metų saugiai naudojamos pilvo srities endoskopinėms operacijoms. Karboksiterapijos metu anglies dioksido dujos [CO2] gydomaisiais tikslais yra suleidžiamos į odą ir poodinį sluoksnį. Pirmą kartą karboksiterapija pradėta naudoti 1932 metais Prancūzijos karališkose gydyklose gydant pacientus, kenčiančius nuo obliteruojančios periferinių kraujagyslių aterosklerozės. Pietų Afrikoje ir Europoje anglies dioksido terapija yra efektyviai naudojama strijų, celiulito ir ypatingai didelių randų gydymui. Tyrimai parodė, jog karboksiterapija pagerina odos elastingumą, apytaką, paskatina kolageno gamybą, išlygina veido raukšles bei panaikina susikaupusius riebalus. Anglies dioksidas yra naturalus mūsų aplinkos elementas. Mes įkvepiame deguonį, o iškvepiame anglies dioksidą.

Karboksiterapija strijoms

Strijos [striae distensae] yra platūs šviesiai rožiniai arba balti odos ruoželiai, atsirandantys dėl kolageno pažeidimo odos tempimo veitose. Strijos dažniausiai yra aptinkamos ant pilvo, sėdmenų, šlaunų ir krūtų. Strijų atsiradimas yra labiau būdingas moterims nei vyrams. Strijos atsiranda 90% nėsčiųjų. Jų atsiradimo priežastis yra hormoninių veiksnių derinys kartu su didėjančiu kolageno ir elastino įtempimu odoje. Kai kurie tyrimai parodė, kad strijos yra randų audinys, kuris susiformuoja dėl kolageno įtrūkimo ir elastinių skaidulų pakitimų. Strijos yra skirtsomos į du tipus: naujai atsiradusias, raudonas “striae rubrae” ir senesnes, baltas “striae albae.” Strijų gydymas yra įdomi sritis, taigi buvo tiriami įvairūs gydymo metodai: aktualūs retinoidai (Retin A), mikrodermabrazija, intensyvaus impulso šviesa (IPL) ir lazerinis dalinis odos atnaujinimas. Tačiau lazerio ir šviesos gydymo naudojimas nėra saugus tamsesnės odos žmonėms. Karboksiterapija yra vienintelis gydymas, tinkamas naujai ir senai atsiradysioms strijoms gydyti, kuris pastebimai atstato įtrūkusį kolageną bei yra saugus visų odos tipų žmonėms. Karbokiterapija skatina naujo kolageno formavimą, atitinkamai storina išplonėjusią strijų srities odą, atstato kolageno pagrindą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie karboksiterapiją?

K: Kas yra karboksiterapija?
A: Karboksiterapija yra anglies dioksido[CO2] dujų naudojimas gydymo tikslais. Anglies dioksidas yra dujos, kurios pagamina „burbuliukus“ gazuotuose gerimuose. Jis neturi būti painiojamas su anglies monoksidu, kuris yra mirtinai pavojingas.

K: Kaip buvo atrasta karboksiterapija?
A: Karboksiterapija buvo atrasta Prancūzijos karališkose gydyklose 1930-siais, kai anglies dioksido prisotintuose baseinuose buvo pastebėtas spartus žaizdų gijimas.

K: Kaip veikia karboksiterapija?
A: Karboksiterapijos metu yra naudojamas fiziologinio principo, žinomo kaip deguonies iškrovimas, privalumas. Kuo daugiau O2 kiekis patenka į audinius, tuo didesnis šlakų ir toksinų yra pašalinama iš audinių. Pagerėja kraujotaka, limfos nutekėjimas. Yra manoma, jog tamsių paakių, celiulito ir randų atsiradimo priežastis, bent jau iš dalies, yra nepakankama kraujotaka. Įšvirkšdami mažą anglies dioksido dujų kiekį į šias sritis, mes išprovokuojame kūną padidinti deguonės srautą į šią sritį. Mes priverčiame raudonąsias kraujo ląsteles paimti visą CO2 perteklių, kurį mes įšvirkštėme, nugabenti jį iki plaučių ir pašalinti iš organizmo su sekančiu iškvėpimu.

K: Koks yra karboksiterapijos klinikinis panaudojimas?
A: Karboksiterapija yra naudojama tamsių paakių ir strijų gydymui, celiulito mažinimui bei nechirurgininiu metodu riebalinio audinio mažinimui nuo veido ir kūno ( pilvo, šlaunų it t.t.).

K: Kokios kūno dalys gali būti gydomos karboksiterapijos pagalba?
A: Karboksiterapija gali būti naudojama akių vokų, veido, kaklo, rankų, pilvo, sėdmenų bei kojų gydymui.

K: Kokie yra kiti karboksiterapijos privalumai?
A: Be kraujotakos paskatinimo toje srityje, į kurią yra suleidžiama CO2, karboksiterapija pagerina kolageno formavimą odoje, atjaunindama odą.

K: Kaip karboksiterapija veikia tamsius paakius?
A: Viena iš pagrindinių tamsių paakių atsiradimo priežasčių yra kraujagyslių išsiplėtimas. Apatinių vokų kapiliarų tinklas gali būti perpildytas kraujo dėl įvairių priežasčių. Jeigu dėl chroniško nosies užsikišimo (dėl sezoninių alergijų, ankstesnio nosies lūžio arba kreivos nosies pertvaros) yra nepraeinamumas, ašaros nenubėga laisvai ir kraujotaka apatiniuose vokuose tampa vangi, suglebęs vokas įgauna mėlyną atspalvį , vadinama „alergine mėlyne“. Deguonies trūkumas apatinių vokų odoje leidžia atsirasti vokų odos melsvam atspalviui. Karboksiterapija gerina apatinių vokų kapiliarų tinklą, odos kolageno sluoksnį. Darant mažo kiekio anglies dioksido dujų injekcijas į pažeistas sritis, yra gerinama kraujotaka ir kapiliarų tinklas, kurie sudaro ilgalaikius teigiamus apytakos pakitimus. Melsvas odos atspalvis pasidaro sveikai rožiniu. Po gydymo kurso oda tampa švytinti. Šis efektas išsislaiko apie šešis mėnesius.

K: Kaip karboksiterapija veikia strijas?
A: Strijos (striae distensae) atsiranda, kai oda yra tempiama iki odos kolageno įtrūkimo. Karboksiterapija skatina naujo kolageno formavimą, atitinkamai storina odą, naikina strijas, atstato kolageno pagrindą.

K: Kaip karboksiterapija veikia celiulitą ir riebalų susikaupusius riebalus?
A: Injekcijos metu, naudojant specialią metodiką, anglies dioksidas tiesiogiai veikia riebalų ląsteles. Riebalų ląstelės plyšta ir pasišalina iš organizmo.

K: Jei karboksiterapija yra naudojama riebalams tirpdyti, ar jos paveikti neįdubs mano akių vokai?
A: Ne. Tamsių paakių gydymo metodika skiriasi nuo riebalų tirpdymo metodikos.

K: Kokius pojučius sukelia karboksiterapija?
A: Karboksiterapija nėra skausminga procedūra, ji tik sukelia „keistus“ pojučius. Naudojant skirtingas metodikas, gydant akių vokus, strijas, randus ir šalinant riebalų perteklių, pojučiai irgi šiek tiek skiriasi. Vokų gydymo atveju, aš perspėju pacientus, kad jų apatiniai vokai paburks, lyg pacientai būtų visą naktį verkę. Paburkimas atslūgs po penkių dešimties minučių, kai dujos absorbuosis.

Strijų ir randų gydymas yra sąlyginai neskausmingas, nes šių sričių oda nėra jautri skausmui. Šių procedūrų metu gali būti jaučiamas nežymus dujų spaudimas dėl strijų tempimo. Pacientai gali jausti niežėjimą. Tačiau, šie pojučiai dings po kelių minučių, kai dujos absorbuosis. Gydant randus, įprastai skausmo nėra jaučiama, nes randų audiniai neturi nervų.

Celiulito ir riebalų pertekliaus ant rankų, pilvo ir kojų gydymas sukelia specifinius pojučius. Taip atsitinka dėl to, kad didesnis dujų kiekis yra tiesiogiai sušvirkščiams į skausmingus riebalus ir plečiasi juose. Tuo metu kai dujos plečiasi, Jūs galite jausti tempimą gydomoje srityje. Pojutis yra panašus į kraujospudžio matavimo aparato rankoves tempimą spaudimo matavimo metu. Šiose srityse Jūs jausite šilumą ir tempimą iki 24 valandų po gydymo tol, kol apytaka pagerės.

K: Kiek man reikės gydymo kursų?
A: Tai priklauso nuo gydomosios problemos sudėtingumo. Dažniausiai puikiam rezultatui pasiekti užtenka šešių- dvylikos gydymo seansų.

K: Ar yra šalutiniai karboksiterapijos poveikiai?
A: Vienintelis karboksiterapijos šalutinis poveikis yra galima mėlynė injekcijos vietoje. Įprastai vokai gali būti gydomi nepaliekant jokių žymių. Ši procedūra iš tiesų neeikvoja laiko. Mėlynės yra įprastos rankų ir kojų gydymo metu, taigi karboksiterapija gali būti netinkama idėja, jei Jūs planuojate dėveti bikini sekančią savaitę atostogų metu.

K: Ar yra kokios nors karboksiterapijos rizikos?
A: Nėra jokių rizikų, susijusių su karboksiterapija. Anglies dioksido injekcijos yra daugelį metų saugiai naudojamos pilvo srities endoskopinėms operacijoms. Invaziniai kardiologai įšvirkščia anglies dioksidą tiesiai į kraują diagnostinių ir gydomųjų procedūrų metu.

K: Kiek trunka eilinė gydymo procedūra?
A: Vidutiniškai karboksiterapijos gydymo procedūra užtrunka apie penkiolika trisdešimt minučių.