Apie mus
Naujienos
Partneriai
Kontaktai

Nosies plastika

Noras atrodyti patraukliai ir gražiai yra visiškai natūralus ir suprantamas. Be to, kaip sakė F. Bekonas, gražus veidas yra nebyli rekomendacija. O kadangi nosis yra centrinė veido dalis, veido išraiška ypatingai priklauso nuo jos formos. Pavyzdžiui, kumpuota nosis visada sendins, lengvai riesta – jaunins ir žvalins, potrauminė – įneš agresyvumo atspalvį.

Šiandien nosies plastinės chirurgijos galimybės yra gana didelės. Galima ne tik pakoreguoti nosies formą, dydį, bendrą išvaizdą, bet ir atstatyti apsunkintą kvėpavimą, pertvaros iškrypimą, potrauminius defektus ir kt.

Prieš atliekant nosies operaciją būtina išsami konsultacija su operuosiančiu chirurgu. Konsultacijos metu yra atliekama bendroji paciento nosies ir veido analizė. Jei konsultacijos metu nustatomas nosies ašies iškrypimas, rekomenduojama atlikti išsamesnius tyrimus. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą ir norimą pooperacinį rezultatą.

Operacija vidutiniškai trunka 2-3 valandas ir vyksta bendrinėje nejautroje. Ji dažniausia atliekama per vidinės nosies gleivinės pjūvius, o, esant sudėtingesniems atvejams, papildomai atliekamas nosies pertvarėlės pjūvis. Operacijos metu koreguojama kremzlinė nosies galo arba kremzlinė-kaulinė nosies nugarėlės deformacija, nosies ašies iškrypimas.

Pirmąsias 3-5 dienas po operacijos iš nosies landų bus išskyrų, patins skruostai ir paakiai, gali nestipriai skaudėti galvą. Paakiuose gali susidaryti kraujosruvos, kurios išnyks per 10-14 dienų. Operuota nosis 5-12 dienų privalės būti saugoma specialiu tvarsčiu, o juos nuėmus nosis bus patinusi, tarsi sergant stipria sloga. Pagrindinis nosies patinimas praeina per dvi savaites. Kai kuriose vietose liesdami nosį jausite sukietėjimų, tačiau išoriškai tai nepastebima.

Po nosies operacijos iki mėnesio gali būti apsunkintas kvėpavimas, o jei operuojama nosies pertvara – iki 3 mėnesių. Tikrąjį operacijos rezultatą pamatysite po 2-3 mėnesių, o pilnai ji susiformuos (sumažės ir suminkštės) po 1 metų.

Po operacijos gleivinėje likę siūlai nėra traukiami – jie savaime ištirpsta. Kai pjūviai daromi nosies viduje, išoriškai matomų randų nelieka, o atlikus pjūvį nosies pertvarėlėje liks minimalus randelis, kuris po kurio laiko taps visiškai nematomas. Pacientas iš klinikos išleidžiamas praėjus parai po operacijos, o į darbą gali grįžti vidutiniškai po vienos - dviejų savaičių, priklausomai nuo operacijos sudėtingumo.