Apie mus
Naujienos
Partneriai
Kontaktai

Odos atjauninimas

Odos atjauninimas – būtinybė ar ...?

Amžius, saulės spinduliai ir daug kitų faktorių veikia žmogaus odą.Šiuo metu tobulėjant medicininės technologijoms žmonės gyvena ilgiau, sveikiau ir labiau aktyvų gyvenimą. Odos senėjimas, nepriklausomai nuo amžiaus, nėra senatvės padarinys. Preišlaikinis odos senėjimas priklauso nuo saulės spindulių bei kito poveikio, gali turėti neigiamą poveikį karjerai, profesinei veiklai, normaliam gyvenimui bei įvaizdžiui. Vykstant odos senėjimui yra taikomos įvairios procedūros, kurios leidžia prailginti odos ,,jaunystę“.

Laikui bėgant oda praranda savo elastingumą bei tamprumą. Tai atsitinka dėl kolageno struktūros pokyčių. Vykstant odos senėjimo procesams odoje atsiranda smulkių kraujagyslių, kurios gali sukelti difuzinį veido raudonį, taip pat veido odoje gali atsirasti pigmentinių dėmių.

Specialistai išskiria dvi pagrindines odos senėjimo formas – fotosenėjimą ir tikrąjį ( amžiaus) senėjimą. Didžiausią žalą odai daro ultravioletiniai spinduliai (UV), spartinantys fotosenėjimo procesą.

Šiuo metu pažengus kosmetikos pramonei ženkliai į priekį, yra taikomos įvairios kosmetinės priemonės norint prailginti odos ,,jaunystę“, tačiau geriausi rezultatai gaunami naudojant kartu ir medicininius pasiekimus.

Visi šie pakitimai gali būti šalinami šiuo metu nauja technologija – tai prietaisai LHE naudojantys šviesos ir šilumos energiją. Naudojant šią sistemą yra atliekamas veido odos fotoatjaununimas. Skirtingai nuo seniau naudojamų lazerinių sistemų, kurios naudoja tik vienos bangos ilgį, šios sistemos naudoja šviesos blyksnį, kuris apima platų bangų diapozoną. nešalina viršutinio odos sluoksnio, o tik intensyvina kolageno gamybą. Šiuo universaliu aparatu ne tik lyginama oda ir smulkios raukšlės, bet ir šalinamos pigmentinės ir saulės dėmės, raudonis, išsiplėtusios kraujagyslės, strazdanos, po procedūrų sumažėja odos poros.

Sugerta šviesa virsta šilumine energija, kuri veikia raudonąjį kraujo pigmentą- oksihemoglobiną, jį suardo, o kapiliaras perauga jungiamuoju audiniu. Taip pat ši šviesa veikia ir pigmentines dėmes. Sugerta energija veikia į melaniną, kurio padidėjęs kiekis būna pigmentinėse dėmėse. Pats dėmių nykimas priklauso nuo to, kokiame odos gylyje jos yra. Jei pigmentinė dėmė yra dermos sluoksnyje, tada jos po procedūrų išnyksta, jei yra gilaiu – jos pašviesėja.

Odos atjaununimas paaiškinamas šiluminiu poveikiu odos baltymams. Procedūros metu vyksta vadinama ,,mikroterminė trauma“, yra paveikiamas kolagenas, suaktyvinami fibroblastai ir prasideda naujo kolageno sintezė, susiformuoja naujos, tamprios, elastingos skaidulos, nesuardyta baltymo dalis susitraukia.

Šio metodo pranašumas yra tas, kad vienu metu atliekama keletas procedūrų iš karto – veikiami kapiliarai, pigmentinės dėmės, atjauninama oda.

Procedūros atliekamos kas dvi tris savaites, o pačių procedūrų skaičius 5-6. Po procedūros žmogus lieka darbingas.
Šiuo metu Lietuvoje turintis didžiausią patirtį dirbant nauja LHE technologija plastikos chirurgas Audrius Žižliauskas konsultuoja dėl šių procedūrų Vilniuje ir Šiauliuose.

Audrius Žižliauskas – plastikos chirurgas, stažuotės Suomijoje, Švedijoje, JAV

Specialistai išskiria dvi pagrindines odos senėjimo formas – fotosenėjimą ir tikrąjį ( amžiaus) senėjimą. Didžiausią žalą odai daro ultravioletiniai spinduliai (UV), spartinantys fotosenėjimo procesą.

Nuo išorinio poveikio saugančiai odai jauninti sukurtas naujos kartos ,, švelniojo” poveikio lazeris. Juo atliekamos procedūros taupo tiek besirūpinančiųjų savo išvaizda laiką, tiek pinigus, be to, nesukelia jokio pašalinio poveikio!

,,Švelniojo” poveikio lazeriai nešalina viršutinio odos sluoksnio, o tik intensyvina kolageno gamybą. Šiuo universaliu aparatu ne tik lyginama oda ir smulkios raukšlės, bet ir šalinamos pigmentinės ir saulės dėmės, raudonis, išsiplėtusios kraujagyslės, strazdanos, po procedūrų sumažėja odos poros.